Bir başka WordPress sitesi

Yazara Alınabilecek Hediye Önerileri

Yazara alınabilecek hediye önerileri

Kitap yazan birine ne hediye alınır? Kitap yazmak, bir eser meydana getirmek birçok kişinin hayalidir. Birçok insan yazarları büyük bir ilgiyle karşılar. Peki, eğer yakınlarınızdan biri böyle bir çalışmaya başlamışsa ne hediye almanız gerekir?

Hediye almak her zaman zordur. Ancak daha da zor olanlardan biri bir yazar için seçim yapmadır. Zira çoğu insan çok ender olarak bir yazara hediye götürür. Burada tercih edebileceğiniz bazı seçenekler,

  1. Üst uçlu kalemler,
  2. Writer’s Market,
  3. Defterler,
  4. Kupalar ve Kahve Makineleri,
  5. Ses kayıt cihazı,
  6. Kitap,
  7. Baskılı yastıklar,
  8. Baskılı tablolar,

Gibidir. Peki, bilmeyenler için bunlar nedir?

1.      Üst uçlu kalemler

Yazar dendiğinde ilk akla gelen kalemlerdir. Dolayısıyla tercih edebileceğiniz şeylerden ilki de bu olabilir. Bu meslek ile uğraşanlar zengin bir hayal gücüne sahip olduğu için, ne kadar özgün ve farklı kalemler götürürseniz, o kadar mutlu edebilirsiniz. Burada sadece tükenmez veya pilot kalemleri değil, üst uçlu kalemleri de düşünebilir.

Eğer hediyenin gideceği yazar eski dönemleri de seviyorsa, yazara alınabilecek hediye önerileri arasında bir diğer benzer seçenek de hokka ve divittir. Günümüzde birçok kişi bu klasik yazı araç-gereçlerini sevgiyle karşılar. Şayet vermeyi düşündüğünüz kişinin hâlâ bir tane yoksa siz hediye verebilirsiniz.

Günümüzde kalemler üzerine baskı yapılabildiği için üzerlerine yazı yazarak özgünleştirmeniz ve daha ilgi çekici hale getirmeniz de mümkündür. Gerek sevgiliniz, gerekse arkadaşınız olan bir yazar için tercih edebileceğiniz bir hediyedir.

2.      Writer’s Market

Yazarlara alınacak hediyeler arasından bir diğeri de Writer’s Market adlı kitaptır. Eğer daha önce duymamışsanız, bu oldukça normaldir. Zira adından ad anlaşılacağı üzere sadece yazarlar üzerine odaklanır. Peki, içerisinde ne var?

Her ne kadar insanlar düşüncülerini ve fikirlerini kâğıda aktararak sakinleşmeyi sevse de, yazarlar için bunun maddi boyutu da vardır. Zira geçimlerini kalemleri ile kazanmaktadır. Bu nedenle yazdıklarının satması en büyük şarttır. Bu konuda ona destek olmak istiyorsanız, Writer’s Market oldukça güzel bir seçenektir. Zira çalışmalarını satmak isteyenlere yönelik sunulan bir kaynak kitaptır.

Bunun her yazarda zaten olduğu düşünülebilir; ancak kitap her yıl yenilenir. İlk kez 1921 yılında yayınlanmış olup, oldukça güzel ve düşünceli bir hediyedir. Böylece sevgilinizin ya da arkadaşınızın daha fazla kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

3.      Defterler

Writer’s Market ardından kitabın yanında ne hediye edilir diye merak ediyorsanız, buna güzel bir defter, ajanda şeklinde cevap verilebilir. Böylece yazar okuduklarından ilgi çekici bulduklarını deftere not alabilir, sürekli hatırlayabilir. Her ne kadar yazarların yedek defterleri olsa da, bu yenisini veremeyeceğiniz anlamına gelmez.

Zira birçok yazar yeni, ilginç tasarımlı defterleri sevgiyle karşılar. Eğer yeni bir model görmüşseniz ve beğeneceğini düşünüyorsanız oldukça güzel bir hediyedir. Şayet daha farklı olsun, kişiselleşsin istiyorsanız üzerine ismini de yazdırabilirsiniz. Arasına küçük sevgi notları da koyarak onu ne kadar düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

4.      Kupalar ve Kahve Makineleri

Gerek kitap yazan, gerekse kitap okumayı seven kişiye alınacak hediyeler arasında en önemli unsur belki de kupadır. Zira yazar dendiğinde akla geceleri geç saatlere kadar düşünen, yazı yazan kişiler gelir. Bu doğru olmasa bile kesin olan şey yazarların uzun saatler boyu bilgisayar veya defter başında yazı yazdığıdır.

Durum böyle olunca en gerekli şey de bir kupa olur. Eğer ona özel tasarımlı bir kupa hediye ederseniz sevindirebilirsiniz. Birçok insan dikkat çekici tasarımları sevdiği için buna özel tercih gerçekleştirilebilir. Ek olarak yazarın renk zevkini de bilmeniz gerekir. Örneğin siyahı sevmiyorsa bu renkte tercih yapılmamalıdır.

İsterseniz üzerine yazarın adını ve birkaç küçük cümle yazdırmanız da mümkündür. Kahve makinesi ise bir yazar için olmazsa olmaz mutfak araç gereçleri arasındadır. Tabi bunun için öncelikle kişinin kahve ile arası iyi olmalıdır.

Bu makine sayesinde yazar çalışmasının başında uzun saatler kalabilir, daha enerjili bir şekilde çalışarak sizi hatırlayabilir.

5.      Ses kayıt cihazı

Kitap yazan birine ne hediye alınır için bir diğer madde de ses kayıt cihazdır. Bu cihazlar adından da anlaşıldığı üzere sesi kaydetmek için kullanılır. Aynı zamanda tekrar dinleme fırsatı sunar. Dolayısıyla yazar böylece önemli yerleri kaydedebilir ve istediği kadar dinleyebilir. Böylece unutmaması gereken şeyleri garantili bir şekilde saklayabilir.

6.      Kitap

Yazarlar ve kitaplar ayrılmaz bir bütündür. Dolayısıyla ona hediye verilebilecek en güzel şeylerden biri de kitaptır. Burada ilk olarak zevklerinin ne yönde olduğunu da bilmeniz gerekir. Zira genel düşüncenin aksine yazarlar da bazı türde kitapları sevmez. Örneğin popüler edebiyat sevmeyen bir yazara bunu almanız olumlu sonuç vermeyecektir.

Ancak zevkleri yönünde bir kitap almak, kendisini geliştirmesi için de güzeldir. Zira okuduktan sonra ilham alabilir ve yeni dünyalar keşfedebilir.

7.      Baskılı yastıklar

Yazarlara alınacak hediyeler arasında bir diğer madde de baskılı yastıktır. Bunun için ister hazır baskılı yastıkları alabilir, isterseniz sade bir renk alarak üzerine baskı yaptırabilirsiniz. Eğer yazar sizin için önemliyse ve spesifik bir baskınız varsa ikinci seçenek oldukça uygundur.

Ancak böyle bir şey bulunmuyorsa piyasada bulunan birbirinden farklı tasarımlı ve baskılı yastıklar arasında tercih yapabilir, sipariş verebilirsiniz.

8.      Baskılı tablolar

Yazara alınabilecek hediye önerileri içinde bir diğer madde de baskılı tablodur. Eğer arkadaşınıza ya da sevgilinize almayı düşünüyorsanız özel bir anı seçerek ölümsüzleştirebilir, böylece her zaman hatırlanabilirsiniz. Bunun için evin tasarımını düşünmeniz ve ev ile uyum sağlayacak bir seçenek bulmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir