Bir başka WordPress sitesi

Yeni Doğum Yapmış Anneye Alınabilecek En Samimi 10 Hediye

Yeni doğum yapmış anneye alınabilecek en samimi 10 hediye

Yeni doğum yapmış anneye alınabilecek en samimi 10 hediye; özellikle doğum sonrası ziyaretlerde anneyi mutlu etmek ve eli boş gitmemek için düşünülen bir armağan çeşididir. Hediyeleşme fikri çok eski dönemlerden beri var olan ve insanlar arasındaki bağı ve nezaket duygusunu kuvvetlendiren bir anlayıştır.

Yeni doğum yapmış olan anneye hediye alma fikri de bir o kadar önemli olmaktadır. Özellikle bebek görmeye ve ziyarete giderken de tercih edilen hediyeleşme kültüründe; bir anneyi mutlu edecek zarif armağan seçenekleri düşünülmekte ve araştırılmaktadır.

Anne ve bebek için özel olan bu günlerde hem onların faydalı olarak kullanabileceği hem de beğenecekleri armağan fikirleriyle devam ediyoruz. Yazımızda bugün yeni doğum yapmış anneye alınabilecek en samimi 10 hediye fikirlerini paylaşacağız.

Yeni Doğum Yapmış Anneye Hediye Alırken Dikkat Edilecekler

  • Öncelikle bebeğin doğumuna kadarki ve devamındaki süreçte; pek çok masraf ortaya çıkar ve tüm ayrıntıları edinmek zor olur. Burada eğer sürpriz yapılmak düşüncesi yoksa anneden ya da ona yakın bir başka kişiden ihtiyaç duyabileceği hediye fikirleri edinilebilir. Hem de bu sayede tam olarak annenin isteyebileceği bir hediye almak mümkün olur.
  • Aynı zamanda anne için günün anlam ve önemine uyacak ama bununla birlikte kişisel bir armağan verilebilir. Yani örneğin genel bir ev hediyesi gibi değil de daha çok anneye özel olarak alındığı belli olan ve kişiye yönelik bir armağan verilebilir. Bu anneye kendini daha özel hissettirecektir hem de üzerinde düşünülmüş bir hediye olduğu fikrini verecektir.
  • Bununla birlikte hediye seçimi konusunda bir diğer önemli nokta da; işlevsel olan bir hediye seçimi yapmaktır. Bu süreçte anne için en çok lazım olacak şeyler; ona kolaylık sağlayan işlevsel ürünler oluyor. Süs eşyası tarzı armağan seçeneklerinden çok kullanabileceği formda hediyeler almak iyi bir tercih olacaktır.
  • Bunun yanı sıra eğer sürpriz yapma niyeti varsa yazımızda yeni doğum yapmış bir anne için birbirinden güzel hediye fikirleri mevcuttur. Şimdi özel zamanlarda alınabilecek en iyi hediye fikirleriyle devam edelim:

Yenidoğan Seti

Lohusa dönemi olarak da bilinen doğum sonrası süreçte yeni doğmuş olan bebek için gerekli olan ürünlerin bulunduğu bir set hediye etmek uygun bir fikir olabilir. Daha önce söylediğimiz gibi işlevsel ve her ayrıntısı işe yarayacak bir hediye seçeneği olacaktır. Bebeğe yönelik bir hediye gibi görünse de; bu set en çok annenin işine yarayacaktır.

Genelde bebek için bu setlerden ediniliyor ancak her zaman yedeğine ihtiyaç duyulan bir ürün olduğu için bu setler iyi bir armağan fikridir. Yenidoğan bir bebek için sık sık kıyafet değiştirildiği için çok işe yarayacak bir hediye örneği olarak aklınızda kalabilir.

Rahat ve Şık Lohusa Kıyafeti

Bu dönemde doğrudan anneye yönelik ve özel bir hediye alınmak isteniyorsa; annenin doğum sürecinin ardından hem rahat edeceği hem de iyi hissedeceği güzel kıyafetler alınabilir. Bu süreçte annenin çok fazla zamanı olmayacağı için genelde es geçilebilen ve çok üzerinde durulmayan bir hediye fikri olan lohusa giysileri aslında çok önemli bir ayrıntıdır ve annenin çok işine yarayacak bir fikirdir aynı zamanda.

Fotoğraf Çekimi İçin Tarihli Çekim Battaniyesi

Lohusaya alınacak hediyeler başlığı altında önerilebilecek bir başka ürün de daha çok farklı bir hediye almak isteyenler için iyi bir olan ve daha çok fotoğraf çekimlerinde bebeğin altına serilen ve üzerindeki tarihlerden birine işaret edilen çekim battaniyesi oluyor.

Hem orijinal hem de farklı bir tasarım olan hediye; bebeğinin her ay ve dönemdeki gelişimini fotoğraflamak isteyenlerin annelerin çok seveceği bir hediye fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Bebek Bakım Çantası

Bebekler için; içerisinde bebek bakım yağından losyona; pişik kreminden banyo ürünlerine kadar minik bebek için ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünlerin bulunduğu set çantalar da çok kullanışlı hediye fikirlerinden. Yani istediğiniz kalıcı olmasından ziyade anne ve bebeğin işine yarayacak bir armağan almaksa; bebek bakım çantası çok ideal bir hediye seçeneğidir.

El ve Ayak İzi Kalıbı

Piyasada rahatlıkla bulunabilecek ve muhteşem bir armağan düşüncesi olan el ve ayak izi kalıbı; yeni doğan bebeğin en küçük halinin kayıt altına alındığı ve ileriye dönük harika bir hatıra olacak bir ürün tasarımı. Eğer çok uzun yıllar kalıcı olacak bir hediye arayışı varsa; bu seçenek kesinlikle değerlendirilmelidir.

Çok özel ve kişiye has bir hediye seçeneği olduğu gibi; aynı zamanda yoğunluk içinde pek çok kimsenin aklına gelmeyecek bir ürün olması sebebiyle de çok değerli. Bu sayede annenin bebeği için almak isteyeceği ve muhtemelen diğer ihtiyaçlar arasında unutulabilecek bir ürünü hediye olarak vermek çok sürpriz bir hareket olacaktır.

Yeni Anneye Hediye Fikirleri

Yeni anneye hediye fikirleri arasında incelenebilecek pek çok güzel ürün var. Burada aslında nasıl bir içeriğe sahip hediye almak istendiği önemlidir. Bu başlık belirlendikten sonra ona göre içerikler bakılabilir. Örneğin doğrudan anneye yönelik mi yoksa anne ve bebeğe ortak olarak verilen bir hediye seçeneği mi düşünülüyor?

Lohusa Ziyareti Hediyeleri

İhtiyaç için kullanılacak bir ürün mü ya da her zaman saklanabilecek ve hatırası olan bir hediye mi alınmak isteniyor? Bu noktalara karar verdikten sonra en uygun armağanı tespit etmek ve gönül rahatlığıyla almak mümkün olacaktır.

Lohusa ziyareti hediyeleri; bu çok özel zamanda anneyi mutlu edecek ve bebeği görmeye giderken eli boş gitmemek adına alınan hediyelerdir. Genelde anne ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik farklı armağan çeşitleri üzerinde durulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir