Bir başka WordPress sitesi

Yeni Dükkân İçin Alınabilecek 15 Hediye, Yeni Dükkân Hediyesi

Yeni dükkân için alınabilecek 15 hediye

Yeni dükkân için alınabilecek 15 hediye, yeni dükkân hediyesi fikirleri arasında yer alan ürünler genelde işletme için işe yarar tarzda ve işlevsel ürünler oluyor. Aynı zamanda logolu ve baskılı tasarımların da işyeri hediyesi için yoğun olarak kullandığını görüyoruz. Şimdi, yeni bir dükkân için alınabilecek hediye örnekleri ve fikirleriyle yazımıza başlayalım:

 • Logolu Kupa

Dükkânın isminin bulunduğu logolu kupa; hem çok iyi hem de kullanışlı bir hediye fikridir. Her an el altında bulunacak bir ürün olmakla beraber; aynı zamanda dükkânın logosu ile hoş ve özel bir armağan seçeneği olacaktır.

 • Masaüstü Düzenleyici

Yine ürünün logosunun bulunabileceği bir başka seçenek: masaüstü düzenleyici. Aynı zamanda logosuz bir model de tercih edilebilir; iyi bir hediye olmasının temelinde de kullanışlı bir ürün olması yatıyor.

Dükkân İçin Hediye Setleri

Bir dükkâna hediye olarak götürülebilecek en iyi seçeneklerden biri olan hediye setleri; içerisinde çeşitli ürünlerin yer aldığı ve dükkânda kullanılabilecek içeriklere sahip olan bir hediye türüdür. Paket halinde ya da farklı tasarımlarla sunulan hediye setleri pek çok alanda rağbet gören ve aklında belli bir hediye fikri olmayan kişiler için ideal bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra tek bir ürün yerine set tarzı bir armağan düşünenler için de güzel bir seçenek olarak düşünülebilir.

 • Kişiye Özel İsimli Kalem

Her ne kadar küçük bir hediye gibi görünse de aslında çok kullanışlı ve gerekli ürünlerden biridir. Özellikle isme özel tasarımlı olması; bu seçeneği daha da tercih edilir şekilde sunuyor. Farklı tarzda ve şık bir kalem üzerine estetik bir şekilde yazılmış isimle uzun dönemler kullanılabilecek bir hediye seçeneğidir.

 • Mini Teknoloji Seti

Özellikle bu alanda çok işe yarayacak bir başka ürün de mini teknoloji seti oluyor. İçinde güç bankası, kalem ve usb bellek olan ürün işyerleri için çok gerekli olan malzemeler arasında yer alıyor. Yine her biri isimli tasarım modellerini bulmak da mümkün. Hem işlevsel hem de çok orijinal bir hediye seçeneği olan mini teknoloji seti de aklınızda bulunabilir.

 • Logolu Defter

Yine dükkâna ait logonun basıldığı ve işe yarar bir ürün; logolu defter. Bir dükkânda her an el altında bulunması gereken malzemelerden biri olan ürün; daha önce sözünü ettiğimiz logolu kalemle birlikte bir set halinde de alınabilir.

 • Kartvizit Cüzdanı

İsme özel hazırlanabilen kartvizit cüzdanı metal ve deri gibi farklı içeriklere sahip olabiliyor. En beğenilen model üzerinde isim yazılarak oluşturulmuş bir hediye çok beğenilecek ve kalıcı bir ürün olacaktır.

Dükkân Açılışına Ne Hediye Alınır?

Dükkân açılışına ne hediye alınır diye soranlar için önerilerimizi sunmaya devam ediyoruz. Öncelikle bir dükkâna giderken hayırlı olsun anlamında bir hediye almak artık bir gelenek halini almıştır. Pek çok kültürde yer alan bu uygulama; en iyi dileklerle yakın kişinin yeni işini ve işyerini kutlamak amacı taşır.

Yeni dükkân için alınabilecek hediyeler arasında kişisel ürünlerden ziyade dükkân içinde kullanılabilecek ürünler tercih edilir. Aslında dükkân açılışı da maliyetli bir iş olduğu için küçük ürünlerle de olsa katkı sağlamak ve unutulabilen ufak detayları eklemek söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra daha geleneksel bir diğer hediyeyle konumuza devam edelim:

 • Nazar Boncuğu

Evet; nazar boncuğu genelde dükkânlara hediye olarak götürülen ürünlerden birisidir. Yalnız dükkâna ziyarete gelen başka kişilerin de bu hediyeyi getirmiş olma ihtimali mevcuttur.

 • Güzel Bir Tablo

Dükkânlarda sık kullanılan ürünlerden biri; tablo. Alınacak tablonun içeriği aslında dükkânın atmosferine ve iş alanına bağlı. Örneğin yiyecek işletmesi ise; yiyecek temalı, natürmort ya da doğa temalı bir tablo seçilebilir. Her işletmenin tarzına uyacak bir dekor ürünü seçmek önemlidir.

Hayırlı Olsun Hediyesi

Hayırlı olsun hediyesi olarak sunulabilecek bir başka ürün çeşidi de biblolardır. Farklı renkli biblolar da yine işyerinin yapısına uygun olarak seçildiği takdirde çok beğenilecek ve hoş bir hediye olacaktır. Biblolar da yine dükkânlarda dekor öğesini tamamlayan ürünlerden birisidir.

 • Kutu Çikolata

Neredeyse her kutlamaya hediye olarak gidebilecek klasik ve efsane bir ürün; çikolata! Özellikle hediye götüreceğiniz dükkân sahibi seviyorsa; eşsiz bir hediye olacaktır. Aynı zamanda bir işyeri hediyesi olarak da çok şık bir hediyedir. İyi bir çikolata ve kaliteli bir paketleme de önemli noktalardan biridir.

 • Saksı Çiçek

Canlı çiçek götürmek de dükkân hediyesi olarak birebirdir. Ancak canlı çiçekler çabuk solduğu için daha çok saksı çiçeği tercih edilebilir. Hem uzun süre kalıcı olur hem de dükkânda dekor öğesi olarak bulunur.

 • Saat

Yine şık ve temaya uygun bir saat de bir dükkânda işe yarayacak ürünlerin başında gelir. Büyük ya da küçük süslemeli ya da sade; her tür saat dükkânlar için içeriğine bağlı olarak kullanılabilir.

Dükkân İçin Hediye Fikirleri ve Özen Gösterilmesi Gereken Noktalar

Hayırlı olsuna giderken ne alınır sorusunu yanıtlamaya çalıştığımız yazımızda; farklı ve hoş hediye fikirleri arasından seçim yapmayı kolaylaştıracak püf noktaları sunmayı amaçladık. Dükkâna hediye olarak genelde kuruluş aşamasında unutulmuş olabilecek ya da ihtiyaç olacağından emin olunan bir ürün tercih edilebilir.

Kalem ve saat gibi ürünlerden işlevsel ürünlerden, tablo ve saksı gibi dekoratif ürünlere kadar aslında pek çok hediye seçeneği mevcut. Bu noktada önemli olan şey; dükkânın içeriğine ve yapısına uygun ürünler seçmektir. Genelde logolu ürünlerin tercih edildiği dükkân hediyeleri de çok şık ve mekana özel bir armağan olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir